Сейчас читаете:
Токсична країна: російських дипломатів висилають звідусіль
Время: 2 minutes read

Токсична країна: російських дипломатів висилають звідусіль

Більше 20 країн висилають російських дипломатів через скандал із отруєнням Сергія Скрипаля.

Це США, Україна, Канада, Австралія, 16 країн ЄС, Норвегія, Албанія та Македонія.

Міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон у своєму Twitter заявив, що скоординована висилка російських дипломатів із США, Канади та низки європейських країн є «найбільшою колективною висилкою російських шпигунів, яка коли-небудь мала місце».

«Росія не може порушувати міжнародні правила безкарно», — констатував він.

Останнім поки що заявив про висилку двох російських дипломатів прем’єр-міністр Австралії Малколм Тернбулл. Він наголосив, що «напад на Солсбері був нападом на всіх нас».

МЗС Російської Федерації висловило протест через висилку дипломатів та назвало такий крок «хамським» і «недружнім.» Міністр закордонних справ РФ Лавров вже пригрозив «зустрічними заходами».

«Недружній крок цієї групи країн не пройде безслідно і ми відреагуємо на нього», — йдеться у його заяві.

Як повідомлялося раніше, у четвер на саміті у Брюселі лідери ЄС погодилися із позицією Великої Британії, що Росія «дуже ймовірно» несе відповідальність за атаку в Солсбері.

У понеділок президент Європейської Ради Дональд Туск написав у мережі Twitter, що 14 країн ЄС вирішили вислати російських дипломатів. «Не виключаються і додаткові заходи, в тому числі подальші вислання у найближчі дні та тижні», — повідомив він.

Багато країни синхронно почали оголошувати рішення про висилання дипломатів. В деяких країнах їх одразу оголошували персонами нон грата.

Рекордсменом за кількістю висланих стали США, які вислали 48 дипломатів посольства Росії та 12 осіб — з ООН у Нью-Йорку, а також закрили консульство РФ у Сіетлі.

Британія оголосила про висилання 23 дипломатів ще 14 березня.

Також значну кількість кремлівських дипломатів вирішила вислати Україна.

«У відповідь на цинічну хімічну атаку в Солсбері Україна у дусі солідарності з нашими британськими партнерами та трансатлантичними союзниками, та в координації з країнами ЄС, ухвалила рішення про видворення з української території 13 російських дипломатів із тих небагатьох, що залишилися. Бо як відомо, наші дипломатичні стосунки з РФ де-факто заморожені,» — написав Петро Порошенко у Facebook.

Дані інших країн представлені в таблиці.

Читайте також: Терпіння Заходу не безмежне. Чому саме справа Скрипаля змогла стати поштовхом для скоординованих дій у світі проти Росії?

Input your search keywords and press Enter.