Сейчас читаете:
Ангелу Меркель учетверте обрано канцлером Німеччини
Время: 2 minutes read

Ангелу Меркель учетверте обрано канцлером Німеччини

У середу, 14 березня, депутати Бундестагу обрали лідерку партії Християнсько-демократичний союз (ХДС) Ангелу Меркель канцлером Німеччини.

Меркель отримала посаду канцлера ФРН четвертий термін поспіль.

Її кандидатуру під час голосування в бундестазі підтримали 364 депутата бундестагу, «проти» проголосували 315 парламентаріїв. Ще дев’ять депутатів утрималися.

Як очікується, пізніше в цей день повинна пройти церемонія, на якій президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр офіційно оголосить про призначення Меркель канцлером. Церемонія відбудеться в палаці Бельвю, після чого новообраний канцлер повернеться в Бундестаг і приблизно о 12:00 буде приведений до присяги.

Крім того, пізніше в середу відбудеться перше засідання нового німецького кабінету міністрів.

Призначенням Меркель на пост голови уряду передували тривалі переговори про формування правлячої коаліції. Вперше після закінчення Другої світової війни в ФРН не вдавалося сформувати коаліцію так довго.

Вибори в Бундестаг проводилися 24 вересня 2017 року, однак новий склад уряду ФРН не вдавалося узгодити протягом п’яти місяців через провал консультацій по створенню коаліції між правоцентристською блоком, правими лібералами і «зеленими».

Згодом соціал-демократам і консерваторам вдалося подолати основні розбіжності з ключових питань і досягти угоди про формування «великої коаліції». Домовленості стосуються оподаткування і медичного страхування, а також числа іммігрантів, що прибувають до Німеччини.

Input your search keywords and press Enter.