Сейчас читаете:
Німеччина відмовляється від російських енергоресурсів
Время: 2 minutes read

Німеччина відмовляється від російських енергоресурсів

Найбільший покупець російських енергоресурсів в Європі має намір радикально переглянути свою енергетичну політику.

Відповідна програма закладена в коаліційну угоду, яке канцлер Ангела Меркель підписала з партією соціал-демократів, щоб сформувати уряд і залишитися при владі на четвертий 4-річний термін.

Документ, узгоджений після 3 місяців переговорів, стане планом дій для нового кабінету міністрів, робота якого почнеться з 14 березня. Він передбачає форсований розвиток відновлюваної енергетики, прискорену відмову від вуглеводневого палива і диверсифікацію джерел його поставок.

Як повідомляє Deutsche Welle, згідно з планом Меркель, в найближчі 12 років частка сонця, вітру і біомаси у виробленні електроенергії в ФРН повинна бути збільшена вдвічі. Уже зараз поновлювані джерела забезпечують 33% енергоспоживання, а до 2030-го цей показник повинен вирости до 66%.

У найближчі 2 роки потужності вітропарків і сонячних батарей планується наростити на 8 гігават, що еквівалентно будівництву 7-8 атомних станцій.

Першими під удар потраплять російські вугільники, для яких Німеччина — 8-й за розміром експортний ринок. До кінця року уряд ФРН ставить завдання виробити план повної відмови від вугільних електростанцій. Найбільш старі і шкідливі з точки зору викиду вуглекислого газу почнуть закриватися вже з 2019 року.

Наступною «під ніж» піде газова генерація, яка зараз забезпечує 12% енергобалансу ФРН. Всупереч сподіванням «Газпрому», який розраховує на зростання потреб Європи в елеткроенергіі, Берлін має намір скоротити її вироблення вдвічі до 2050 року за рахунок «енергозбереження і підвищення енергоефективності у всіх сферах життя».

Попит на газові турбіни для електростанцій вже впав, розповів в січні голова правління Siemens Джо Кезер: у порівнянні з 2014 роком продажі впали майже в 2 рази (з 200 до 110 одиниць на рік), і концерн був змушений почати скорочення 6 тисяч робочих місць на своїх заводах, що виробляють обладнання для станцій на викопних видах палива.

Про розвиток газового співробітництва з Росією, в тому числі будівництво трубопроводу Nord Stream 2 в плані Меркель немає ні слова. Навпаки, згідно з документом, Німеччина ставить за мету диверсифікувати джерела поставок.

Для цього слідом за Польщею, Прибалтикою та країнами колишньої Югославії, Берлін має намір почати створення інфраструктури для закупівлі СПГ. Термінал з прийому зрідженого газу, як очікується, буде побудований в порту Вільгельмсхафені на Північному морі.

Для Росії Німеччина є ключовим експортним ринком газу, на який в 2017 році пішло 53,4 млрд кубометрів, або 27% всіх поставок до Євросоюзу.

Input your search keywords and press Enter.