Сейчас читаете:
Експорт товарів з України виріс на 19%
Время: 2 minutes read

Експорт товарів з України виріс на 19%

Експорт товарів з України виріс на 19% за підсумками 2017 року і склав $ 39,9 млрд. Про це говориться в повідомленні НБУ.

Експорт продовольчих товарів збільшився на 16% завдяки високим обсягами поставок зернових, масла і жирів, перш за все врожаю 2016 року, і інтенсивному експорті м’ясо-молочної продукції, зазначає Національний банк України.

Розрив виробничо-логістичних зв’язків з підприємствами на непідконтрольних територіях зумовив зниження фізичних обсягів експорту чорних металів, проте завдяки зростанню світових цін вартісні обсяги експорту продукції металургії збільшилися на 22,1%. Також збільшилися вартісні обсяги експорту залізних руд (в 1,4 рази) завдяки сприятливій ціновій кон’юнктурі.

Найістотніше в 2017 році зросли поставки української продукції в країни ЄС — на 32%. Як наслідок, країни ЄС стали найбільшим торговим партнером України, і їх частка в загальному експорті товарів зросла до 35,4% (у порівнянні з 31,9% в 2016 році). У той же час, не дивлячись на зростання експорту в Росію, частка в загальному обсязі експорту українських товарів скоротилася до 8,5% (з 9,1% в 2016 році).

Імпорт товарів збільшився на 21% в 2017 році і склав $ 49 млрд.

Перш за все відбулося розширення енергетичного імпорту — в 1,5 рази. Дефіцит вугілля на внутрішньому ринку, значна частина якого в попередні роки поставлялася з непідконтрольних територій, зумовив зростання фізичних обсягів його імпорту. Також активізація приватних імпортерів природного газу призвела до збільшення його закупівель. У той же час в світі підвищилися ціни на енергоресурси. Це привнесло значний внесок в зростання вартісних обсягів імпорту нафтопродуктів в 27,6%.

На тлі пожвавлення внутрішнього попиту високими темпами зростав інвестиційний імпорт, в тому числі продукції машинобудування сільськогосподарського призначення та імпорт легкових автомобілів. За рік імпорт продукції машинобудування збільшився на 31%.

Найбільше за минулий рік виріс імпорт товарів з країн ЄС (на 23%) за рахунок поставок природного газу і продукції машинобудування, а також Росії (на 40%) — за рахунок вугілля, нафтопродуктів і добрив.

Input your search keywords and press Enter.