Сейчас читаете:
Масове повстання в Ірані
Время: 2 minutes read

Масове повстання в Ірані

28 грудня в Ірані почалися найбільші за вісім років антиурядові акції протесту. Від влади країни вимагають побороти бідність, звільнити політв’язнів.

Також демонстранти вимагають покласти край свавіллю поліції і припинити участь у військових конфліктах в Ємені, Сирії та Іраку.

У неділю, 31 грудня, 10 осіб було вбито в результаті заворушень на вулицях іранських міст, повідомляє Reuters.

Ще двоє людей загинули в суботу, 30 грудня, у місті Доруд. Губернатор провінції Лурестан, де розташований Доруд, звинуватив у загибелі людей «іноземних агентів» і провокаторів.

За повідомленнями офіційних іранських ЗМІ, протестуючі намагалися штурмувати поліцейські ділянки і військові бази, сотні людей було затримано. У країні заблоковані популярні соцмережі та месенджери.

Президент Ірану Хасан Рухані заявив, що народ «має право висловлювати конструктивну критику, але не руйнувати суспільну власність».

Самі учасники протесту стверджують, що вийшли на вулиці міст ісламської республіки, виступаючи проти безробіття, корупції та засилля релігійних лідерів.

Під час демонстрацій протесту спалюють портрети великого аятолли і лідера ісламської революції 1979 року Рухоллі Мусаві Хомейні, чинного президента Ірану Хасана Рухані та командира спецпідрозділу «Аль-Кудс» КВІР (Корпусу вартових ісламської революції) Кассема Сулеймані, вимагаючи повалення чинного уряду і виведення іранських збройних формувань, зокрема, КВІР, з територій інших держав.

Input your search keywords and press Enter.