Сейчас читаете:
Рейтинг українських політиків-брехунів
Время: 3 minutes read

Рейтинг українських політиків-брехунів

Експерти проекту VoxCheck склали рейтинг українських політиків за кількістю неправдивих висловлювань. Місце було визначено сумарною часткою брехливих заяв.

В ході дослідження експерти щодня відстежували виступи українських політиків і проаналізували 424 цитати політиків. Клжна з них містила фактаж — дані, статистику, твердження, які можна перевірити на основі публічних даних. В ході проекту також оцінили конотацію (емоційне забарвлення) висловлювань.

У рейтинг увійшли 15 політиків, які зробили подібні заяви у вересні — жовтні.

Перше місце зайняла Юлія Тимошенко, очільник фракції «Батьківщина». Згідно з дослідженням, 91% висловлювань найвідомішої української популістки були брехливими: містили неправду, маніпуляцію або гіперболізацію.

За два місяці VoxCheck зібрав 46 фактичних цитат Тимошенко, які можна перевірити. З них лише чотири були правдивими — це менше 10 %.

95% усіх цитат Тимошенко виявилися негативно зарядженими. «Зубожіння», «геноцид», «знищення людей» — ці улюблені епітети Тимошенко вже стали мемами в соцмережах.

Тимошенко — досвідчений політик і тому підкріплює свої заяви статистикою: 70% її цитат містять якісь дані. Найчастіше вона використовує правильну статистику, не взяту з голови.

Чому ж так мало правди в її словах? У 26% висловлювань Тимошенко можна знайти відверту неправду. При цьому майже в половині цитат лідера «Батьківщини» виявлена маніпуляція. Взяти правильну статистику і перекрутити її до невпізнанності — її улюблений риторичний прийом.

«Взяти правильну статистику і перекрутити її до невпізнання — улюблений риторичний прийом лідера Батьківщини», — відзначають експерти.

За цитатами Тимошенко можна скласти антологію маніпуляцій:

  • опускає частину інформації;
  • підмінює поняття;
  • завищує або занижує оцінку;
  • некоректно порівнює дані.

На другому місті після Тимошенко йде лідер партії «За життя» Вадим Рабинович з 86%. У нього VoxCheck перевірив 30 цитат за два місяці, з яких правдою виявилися лише 4 (або 13%).

Як і Тимошенко, Рабінович полюбляє статистику, але негатива у його промовах ще більше. Однак, якщо Тимошенко маніпулює зі знанням справи, то Рабінович часом просто плутає дані або не розуміє, про що говорить

Замикає трійку співголова фракції «Оппоблока» Юрій Бойко з 84%.

Також в топ-5 депутатів, які озвучують відверту брехню увійшли Олег Березюк і Олександр Вілкул.

У першу десятку політичних брехунів увійшли нардеп Дмитро Добродомов, Андрій Лозовий, Сергій Соболєв, Ярослав Москаленко, Олег Ляшко.

А от найбільш чесними згідно з результатами аналізу виявилися Володимир Гройсман і Петро Порошенко. Перебуваючи при владі, а не в опозиції, ці політики дуже обережні у висловлюваннях і намагаються не дратувати електорат явно неправдивими твердженнями.

Повний текст дослідження опубліковано на сайті https://voxukraine.org/

Input your search keywords and press Enter.