Сейчас читаете:
ІТ-індустрія зайняла третє місце в структурі експорту України
Время: 2 minutes read

ІТ-індустрія зайняла третє місце в структурі експорту України

ІТ-індустрія зайняла третє місце в структурі експорту України, збільшивши обсяг послуг до $1,25 млрд в першому півріччі 2017 року. Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація.

Комітет з інформаційних технологій Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) оголосив підсумки роботи експортної ІТ-індустрії України за перше півріччя 2017 року. За даними галузевого об’єднання обсяг експорту комп’ютерних та інформаційних послуг за 6 місяців поточного року виріс на 18,3% (до $ 1,256 млрд) у порівнянні з аналогічним періодом в 2016 році.

Таким чином, по зростанню експортного виторгу першого півріччя ІТ-галузь посіла третє місце в структурі експорту України. У той же час обсяг податкових надходжень від ІТ-сектора в державний бюджет в першому півріччі 2017 року зріс на 32,9% проти показника за піврічний період попереднього року і склав 3,69 млн грн.

У першому півріччі 2017 року індустрія сервісних інформаційних і комп’ютерних послуг України продовжила стабільне зростання за показниками експорту високотехнологічних рішень і податкових надходжень до бюджету країни. Приріст основних індикаторів ІТ-сектора пов’язаний перш за все з 7%-вим зростанням кількості фахівців в ТОП-50 найбільших гравців індустрії за 6 місяців з початку року, прийняттям законопроекту №4496 про спрощення експорту послуг в кінці 2016 року і відносної політичної та законодавчої стабільності в країні.

«На сьогоднішній день ІТ-індустрія є драйвером зростання української економіки і складовою просування нашої держави як високотехнологічної країни на міжнародній арені. З 2013 року галузь демонструє стабільний приріст експорту і в першому півріччі цього року посіла третє місце за зростанням валютних надходжень. В цілому індустрія має великі шанси розвитку за позитивним сценарієм торішнього дослідження PwC»- зазначив виконавчий директор ІТ Комітету ЕВА Костянтин Васюк.

В минулому році ІТ Комітет ЕВА разом з аудиторською компанією великої четвірки PwC представили незалежне макроекономічне дослідження, яке моделює різні сценарії розвитку української ІТ-індустрії на майбутні роки.

Так, за позитивним сценарієм та за сприяння та підтримки галузі на найвищому державному рівні, експортно-орієнтована сфера інформаційних технологій може вирости вдвічі за всіма показниками і генерувати до 27,2 млрд доларів доходу в державний бюджет вже в 2020 році.

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Input your search keywords and press Enter.