Сейчас читаете:
Джек Ма: «Досить готувати дітей до роботи на заводі»
Время: 3 minutes read

Джек Ма: «Досить готувати дітей до роботи на заводі»

Голова китайського консорціуму Alibaba Джек Ма впевнений, що незабаром людство перейде на абсолютно новий формат праці.

Китай запускає програму Made in China, а президент США Дональд Трамп обіцяє повернути виробництва в Америку. Однак цей підхід застарів і від нього давно пора відмовитися.

На думку Ма, в майбутньому головним драйвером ринку праці стане індустрія послуг, а не промисловість. А тому ні програма Made in China, ні обіцянки Трампа зробити Америку знову великої за рахунок повернення заводів і фабрик в США не мають сенсу в сучасних умовах.

«Пора перестати говорити про Made in China і Made in America. Настала епоха Made in Internet », — заявив Ма в ході свого виступу на Bloomberg Global Business Forum в Нью-Йорку.

Разом з тим, додає Ма, через те, що уряди різних країн продовжують мислити категоріями минулого, ми до сих пір користуємося традиційним підходом до освіти, який абсолютно не відповідає новим реаліям. Він безповоротно застряг в минулому і як і раніше готує школярів до роботи на фабриці, не припускаючи, що вже незабаром на ринку праці відбудуться кардинальні зміни.

«З таким підходом до утворення через 30 років всі вони [діти] залишаться без роботи», — цитує Джека Ма CNN Money.

Так, нині дітей переконують, що машини краще людей, і в той же час вимагають, щоб люди були подібні до машин. Але в майбутньому, навпаки, цінними стануть саме ті якості, якими ніколи не будуть мати комп’ютери. До цих якостей Ма відносить не тільки «старомодний» IQ і «новомодний» EQ (емоційний інтелект), а й LQ — «коефіцієнт любові», унікальна властивість, яка відрізняє людину від машини.

«Якщо хочете, щоб вас поважали, підвищуйте LQ — у машин його ніколи не буде», — порадив глава Alibaba.

Крім цього, Ма вважає, що в майбутньому найбільш затребуваними співробітниками будуть ті, які володіють розвиненою уявою.

«Ми повинні вчити дітей бути дуже, дуже креативними, мислити інноваційно. Тільки тоді вони будуть забезпечені роботою в майбутньому», — стверджує Ма.

Цікаво, що, на думку мільярдера, саме за допомогою креативного мислення людство в кінцевому рахунку прийде до вирішення безлічі сучасних глобальних проблем, таких як бідність, кліматичні зміни і хвороби. При цьому вирішать ці проблеми не люди, яким «за 50» і які не дуже схильні до змін, а представники молодого покоління, якими, як відомо, рухає прагнення змінювати світ тут і зараз.

Виступаючи на форумі, Ма визнав себе одночасно реалістом і оптимістом, який вірить в майбутнє технологій. По-перше, він вважає, що не дивлячись на те, що нові технології знищать безліч робочих місць, вони також породять не меншу кількість нових професій і спеціальностей — тому питання тут полягає виключно в тому, чи готові ми змінюватися і готуємо ми майбутні покоління до цих змін.

Також Ма відзначив, що він не вірить в гіпотетичне повстання розумних машин.

«Мені не подобається, коли вчені, інженери і великі підприємці залякують людей технологіями. Внаслідок цього люди починають боятися, що машини не будуть служити людству. Але мені здається, люди повинні відчувати впевненість в собі. У нас є мудрість, машини нею не володіють, — підсумував Ма. — Також у машин немає серця, душі, віри. У людей є віра, душа … саме володіння цими якостями дозволить нам контролювати машини. І саме гуманність буде рухати світом в майбутньому».

Input your search keywords and press Enter.