Сейчас читаете:
У Харкові СБУ затримала 18 російських шпигунів
Время: 2 minutes read

У Харкові СБУ затримала 18 російських шпигунів

Голова Служби безпеки України Василь Грицак повідомив, що у серпні в Харкові було затримано 18 осіб, які працювали на російську розвідку і проводили диверсійно-розвідувальну діяльність на території України

Про це він сказав в ефірі телеканалу «Прямий», як повідомляє УНІАН. «Нещодавно, 17 серпня зокрема, у місті Харкові нами затримано велику резидентуру російської розвідки, яка складалася з 18 чоловік», — сказав Грицак.

Голова СБУ уточнив, що сімом з них вже оголошено про підозру. Також проведено 16 обшуків, в результаті яких вилучено три гранати, два гранатомети, тротилові шашки і багато іншого.

«Вони проводили диверсійну розвідувальну діяльність на нашій території», — сказав Грицак та зауважив, що затримані — громадяни України.

За словами голови СБУ, керував діями цих осіб куратор, який перебував у російському Бєлгороді. Грицак сказав, що куратор належить до російської розвідки тимчасової оперативної групи у Бєлгороді. «Ми знаємо, хто ця людина, і саме він очолював діяльність цієї групи на нашій території», — уточнив Грицак.

На переконання голови СБУ, в процесі слідства будуть знайдені відповіді, за яких обставин і на яких умовах відбувалося вербування затриманих осіб. «Основа для вербування може бути різна — від матеріальної, ідейно-політичної, особистої зацікавленості, компроментуючі матеріали…, різна може бути основа вербування. Головне, що всі ці люди працювали на Росію, і ми це довели і продовжуємо доводити в ході слідства», — наголосив Грицак.

Як повідомлялося раніше, у Херсоні оперативники Управління внутрішньої безпеки СБУ викрили співробітницю херсонського Управління СБУ на співпраці з ФСБ РФ. Правоохоронці встановили, що жінка передавала представнику російських спецслужб службову інформацію з обмеженим доступом. «Співробітник СБУ, який погодився працювати на ворога, не уникне справедливого покарання», ‒ наголосив Голова СБ України Василь Грицак.

УНІАН

Input your search keywords and press Enter.