Сейчас читаете:
Набула чинності угода про асоціацію між Україною та ЄС
Время: 2 minutes read

Набула чинності угода про асоціацію між Україною та ЄС

З 1 вересня вступила в силу в повному обсязі Угода про асоціацію між Європейським Союзом і Європейським співтовариством з атомної енергії, і їх державами-членами з одного боку, та Україною з іншого боку.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у своєму Фейсбуку привітав українців з цією подією.

«Вітаю всіх українців з новою віхою нашого шляху в ЄС! Сьогодні в повному обсязі набуває чинності Угода про асоціацію між Україною та ЄС. Це — надзвичайно важливий етап двосторонніх відносин», — написав Гройсман.

«Однак, вже більш півтора років діє економічна частина Угоди щодо зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом. Радий відзначити, що за цей час ЄС став головним торговельним партнером нашої країни.

Наведу кілька цифр: зараз торгівля з країнами ЄС становить 41,1% від загального обсягу зовнішньої торгівлі товарами, а за перше півріччя 2017 експорт товарів і послуг в ЄС зріс на 22,8% в порівнянні з аналогічним періодом 2016 і склав $ 9,4 млрд.

Є хороші результати, впевнено продовжуємо розвивати і поглиблювати співробітництво! «, — підкреслив прем’єр-міністр.

Президент Європейської ради Дональд Туск також назвав святом вступ в силу Угоди про асоціацію

«1 вересня ми святкуємо повне вступу в силу Угоди про асоціацію між ЄС і Україною. #СильнішіРазом», — написав Туск у Твітері.

Нагадаємо, з 2014 року Угоду про асоціацію між Україною та ЄС працювало в обмеженому обсязі. Політична частина СА Україна-ЄС була підписана 21 березня 2014 року під час саміту в Брюсселі.

Input your search keywords and press Enter.