Сейчас читаете:
Комітет Сенату США схвалив заходи щодо стримування Росії
Время: 2 minutes read

Комітет Сенату США схвалив заходи щодо стримування Росії

Комітет Сенату з питань збройних сил закликав до прийняття нових заходів з протидії ворожим діям Росії за кордоном. Законодавці пропонують почати розробку ракети середньої дальності, виділити кошти на підтримку союзників в Європі, а також надати летальну допомогу Україні.

Серед цих заходів — розробка нової програми створення наступального ракетної зброї наземного базування, заборона на використання Пентагоном програмного забезпечення російських компаній і вимога про те, щоб Пентагон звітував перед законодавцями про російську гібридну війну.

Підготовлений комітетом варіант законопроекту про асигнування на національну оборону на 2018 рік, схвалений в середу ввечері, також передбачає виділення Україні допомоги в сфері безпеки в розмірі 500 мільйонів доларів для боротьби з проросійськими сепаратистами, включаючи поставки летального зброї.

Він також продовжує діючу заборону на пряме співробітництво Пентагону з російськими військовими, введений після анексії українського Криму в 2014 році.

Крім того, комітет схвалив виділення 4,6 мільярда доларів на Європейську ініціативу стримування — проект Пентагону, націлений на зміцнення безпеки на східному фланзі Європи.

Близько 100 мільйонів доларів з цієї суми підуть на підтримку спільної програми, в рамках якої Пентагон допомагає країнам Балтії «підвищити свою опірність і наростити потенціал для стримування російської агресії», йдеться в короткому описі законопроекту, опублікованому комітетом.

Цій ініціативі передували висновки високопоставлених представників американської розвідки про те, що російська влада намагалися вплинути на президентські вибори в США на користь президента Дональда Трампа.

Комітет вказав на ці зусилля, як на одну з причин своєї жорсткої позиції щодо Москви.

«Комітет вважає, що Сполучені Штати повинні вжити додаткових заходів для стримування російської агресії, будь-то за її межами або в кіберпросторі, — йдеться в описі законопроекту. — Росія продовжує окуповувати Крим, дестабілізувати обстановку в Україні, загрожує нашим союзникам по НАТО, порушує Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД) і підтримує режим Асада в Сирії»

«В рамках безпрецедентної атаки на наші основні інтереси і цінності, Росія проводила активну цілеспрямовану кампанію з підриву репутації американської демократії з метою вплинути на результати президентських виборів 2016 року», — зазначили члени комітету.

Законопроект санкціонує виділення 65 мільйонів доларів на програму досліджень і розробку ракети середньої дальності наземного базування, щоб почати скорочувати розрив, що виник в результаті порушення Росією договору про РСМД, але так, щоб це не було порушенням договору з боку США.

Input your search keywords and press Enter.