Сейчас читаете:
The New York Times: Невидима війна в Україні триває
Время: 3 minutes read

The New York Times: Невидима війна в Україні триває

На Сході України тривають хоч і не інтенсивні, але криваві бої, майже не помітні для навколишнього світу. Про це на сторінках видання The New York Times пише Адріан Боненбергер.

Обстріли українських позицій і населених пунктів на лінії розмежування трапляються регулярно. Терористи використовують повний спектр озброєння: від снайперських гвинтівок і автоматів, до важкої артилерії і танків. Все це призводить до загибелі як військових, так і мирних жителів. 13 травня четверо цивільних загинули в підконтрольною українському уряду Авдіївці через артилерійський обстріл з боку проросійських сил.

«У квітні американець, який працював медиком і надавав допомогу цивільним, загинув перебуваючи в автомобілі, який підірвався на міні», — пише автор статті.

Безперервні бої особливо важко позначаються на житті близько 800 тисяч мирних українців, які до сих пір живуть біля або на самій лінії фронту. З них 100 тисяч живуть в так званій сірій зоні між позиціями української армії і російських окупантів.

«Ми боїмося затишшя. Тому що ми знаємо, що вони накопичують сили для чогось більш страшного», — говорить мешканець Мар’їнки.

«Прифронтові міста, такі як Авдіївка і Мар’їнка ледь тримаються. А інші населені пункти на лінії зіткнення в ще гіршому становищі. Коли я побував в Опитному в серпні 2016 року, його населення становило всього 13 чоловік. Це мала частина від того, що було до війни, — кажуть місцеві. Багато будівель були покинуті. від одного з них смерділо, як від бійні. У колишньому адміністративномув приміщенні зяяли діри в підлозі і стелі. Фрески зі сценами безтурботного сільського життя обсипалися і вицвіли. Центрефуги в колишній аграрній лабораторії поржавіли, а птахи звили гнізда між прогнилими книгами і технічними інструкціями в колишній бібліотеці. Під час поїздки я бачив тільки кількох людей на вулиці, а одна стара жінка готувала їжу на відкритому вогні «, — описує побачене Адріан Боненбергер

Автор зазначає, що «недовійна» на Сході України триває вже четвертий рік. Але президент США Дональд Трамп не досяг успіху в тому, щоб хоч якось змінити мляву політику Барака Обами щодо стримування російського вторгнення на українську територію.

«Поки американський президент стурбований розслідуванням відносно російського втручання у вибори в 2016 році, президент Володимир Путін промацує варіанти захоплення України. Череда актів насильства, недавні вбивства і замахи в Україні не обіцяють нічого хорошого для стабільності в регіоні. Якщо Росія підімне Україну під себе, це може привести до більш масштабного конфлікту в Європі — кількість українців, які зчепивши зуби завмирають в перервах між артилерійськими обстрілами, може збільшитися з 800 тис. до 8 мільйонів. «, — говориться в статті.

The War No One Notices in Ukraine

Input your search keywords and press Enter.