Сейчас читаете:
Україна піднялася у рейтингу найбільш інноваційних країн
Время: 1 minutes read

Україна піднялася у рейтингу найбільш інноваційних країн

У новій версії щорічного рейтингу найбільш інноваційних країн світу Україна за рік піднялася з 56-го на 50-е місце. Всього в рейтингу представлено 127 країн.

Глобальний індекс інновацій (Global Innovation Index) включає кілька десятків показників, згрупованих у семи розділах. Ці показники комплексно характеризують інноваційний розвиток країн світу, які перебувають на різних рівнях економічного розвитку.

Автори дослідження вважають, що успішність економіки пов’язана, як з наявністю інноваційного потенціалу, так і умов для його втілення. Тому Індекс розраховується як зважена сума оцінок двох груп показників:

Наявні ресурси і умови для проведення інновацій (Innovation Input):

  1. інститути;
  2. Людський капітал і дослідження;
  3. інфраструктура;
  4. Розвиток внутрішнього ринку;
  5. Розвиток бізнесу.

Досягнуті практичні результати здійснення інновацій (Innovation Output):

  1. Розвиток технологій і економіки знань;
  2. Результати креативної діяльності.

На підставі аналізу комплексу показників, найбільш інноваційної країною вже сьомий рік поспіль називають Швейцарію. Друге місце в списку займає Швеція, на третьому місця розташувалися Нідерланди, на четвертому — США, на п’ятому місці — Великобританія. У десятці кращих можна виявити Данію, Сінгапур, Фінляндію, Німеччину та Ірландію.

Україна розташувалася на 50-му місці і отримала індекс 37,6, поліпшивши свої показники в порівнянні з минулим роком. У 2016 році Україна займала 56-е місце з індексом 35,7.

Global Innovation Index

Input your search keywords and press Enter.