Сейчас читаете:
Укренерго: Синхронізація енергосистем України і ЄС обійдеться в 1 млрд євро
Время: 2 minutes read

Укренерго: Синхронізація енергосистем України і ЄС обійдеться в 1 млрд євро

Вартість всіх заходів, які повинні виконати компанія — оператор енергосистеми і генеруючі компанії України для синхронізації української енергосистеми з ринками електроенергії Євросоюзу, коливається в межах від 800 млн євро до 1 млрд євро.

Про це повідомив в.о. глави держкомпанії Укренерго Всеволод Ковальчук, повідомляє УНІАН.

«Ми оцінюємо мінімальний обсяг заходів, які повинні виконати Укренерго, Енергоатом, деякі блоки ТЕС і гідроагрегати Укргідроенерго, в 800 млн євро, максимум 1 млрд євро. Це цілком достатній рівень інвестицій для того, щоб виконати необхідний перелік заходів і досліджень», — сказав він.

За словами Ковальчука, Україна повинна реалізувати всі ці заходи за три роки, далі буде період ізольованою роботи нашої енергосистеми для перевірки її надійності, після чого стане можливою повна синхронізація з енергоринком ЄС.

Говорячи про наслідки такої синхронізації, Ковальчук зазначив, що об’єднання українського ринку електроенергії з ринками ЄС сприятиме розвитку конкуренції в сфері електроенергетики.

«Для енергосистеми негативних наслідків від синхронізації з ЄС немає», — запевнив він. Також Ковальчук додав, що вже підписані відповідні угоди і мова йде про повну синхронізацію української енергосистеми з ЄС, а не про часткову, гібридну або з використанням вставок постійного струму.

Відзначимо, що розширення синхронної зони енергосистеми континентальної Європи (ENTSO-E) за рахунок приєднання енергосистеми України є складовою забезпечення інтеграції ринку електроенергії України до внутрішнього енергетичного ринку Європейського Союзу, який вже включає 41 системного оператора і 34 країни-учасниці.

На початку травня 2017 р. Укренерго прийняла стратегію розвитку на 10 років, яка передбачає інтеграцію компанії в ENTSO-E. В кінці травня віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що Україна планує в червні підписати Угоду про приєднання української енергосистеми до ENTSO-E.

Нагадаємо, в кінці грудня 2016 р. країни Балтії відокремляться від мережі електропостачання колишнього СРСР і синхронізують свої системи з європейською.

Input your search keywords and press Enter.