Сейчас читаете:
Південна Корея переходить на екологічну енергетику
Время: 2 minutes read

Південна Корея переходить на екологічну енергетику

Адміністрація президента Південної Кореї Муна Джеіна оприлюднила план зі зниження залежності енергетики країни від вугілля і атомних електростанцій.

Як повідомляє Reuters, документ передбачає збільшення частки електроенергії, що виробляється електростанціями на природному газі, з 18 до 27 відсотків до 2030 року, гідроенергетики — з п’яти до 20 відсотків.

Вугільні електростанції є підвидом теплових. У них спалюється вугілля, а отримується в результаті тепло нагріває котел з водою. При нагріванні виходить перегрітий пар, який за спеціальною системою трубопроводів подається на парову турбіну і обертає її. Турбіна, в свою чергу, рухає електрогенератор. Вважається, що спалювання палива є однією з причин глобального потепління.

У свою чергу в атомних електростанціях тепло, вироблене реактором, використовується для підігріву води в зовнішньому контурі з утворенням пари. Ця пара використовується для приведення в рух парової турбіни, яка розкручує електрогенератор. Атомні електростанції вважаються одними з найбільш екологічних, але наслідки аварії на них носять характер масштабної катастрофи з тривалими наслідками.

Новий план адміністрації президента Південної Кореї, націлений на поліпшення екологічної обстановки в країні, має на увазі зменшення частки вугільних електростанцій в загальному обсязі виробництва електроенергії з 40 до 21,8 відсотка до 2030 року. Частка атомної енергетики до цього ж терміну повинна скоротити з 30 відсотків до 21,6 відсотка.

Домогтися збільшення частки екологічної енергетики планується за рахунок збільшення числа гідроелектростанцій, сонячних і вітряних електростанцій, а також імпорту електрики, виробленого такими станціями. Імпорт зрідженого природного газу планується збільшити вдвічі до 2030 року.

У квітні 2017 року стало відомо, що Великобританія протягом цілої доби (20-21 квітня) не використала електроенергію, що виробляється вугільними електростанціями. Це перший такий рекорд з 1882 року, коли у Великобританії запрацювала перша вугільна електростанція.

Input your search keywords and press Enter.