Сейчас читаете:
SpaceX повторно запустила в космос вантажний корабель «Dragon» (відео)
Время: 3 minutes read

SpaceX повторно запустила в космос вантажний корабель «Dragon» (відео)

Американська приватна аерокосмічна компанія SpaceX вперше за свою історію успішно запустила на орбіту раніше використаний космічний апарат Dragon з продовольством і науковим обладнанням для МКС.

SpaceX довела, що може повторно використовувати не тільки ракети, а й космічні кораблі. Відзначимо, що SpaceX — перша приватна компанія, яка запустила на орбіту космічний апарат, що вже літав раніше. За самим запуском можна було спостерігати в прямій трансляції.

Спочатку запуск повинен був відбутися ще 1 червня, але був відкладений через погані погодні умови. Ракета Falcon 9 з вантажним космічним кораблем місії CRS-11 Dragon стартувала зі стартового майданчика LC-39A космічного центру імені Кеннеді у Флориді 4 червня о 00:18 за київським часом.

Для місії постачання МКС CRS-11 компанія SpaceX використовувала корабель Dragon місії CRS-4, який вже літав в космос в 2014 році. Цей Dragon провів в космосі близько місяця, після чого приводнився в Тихому океані. Для повторного використання для місії CRS-11 фахівці замінили у корабля обшивку і тепловий щит.

Через 12 хвилин після старту Dragon успішно вийшов на навколоземну орбіту і розкрив сонячні панелі, а перший ступінь ракети-носія Falcon 9 вже в 11-й раз благополучно повернулася на землю для повторного використання.

В рамках своєї нинішньої місії Dragon доставить 2708 кілограмів корисного вантажу. У тому числі наукове обладнання NICER, призначене для пошуку нейтронних зірок, гнучкі сонячні батареї ROSA, піддослідних мишей і мух (перші — для досліджень втрати кісткової маси в космічному середовищі, другі — для вивчення роботи серцево-судинної системи в умовах мікрогравітації), а також інструменти для спостережень за Землею.

Стиковка зі станцією запланована на понеділок, 5 червня.

Сьогоднішній історичний запуск ознаменував собою ювілейну, 100-ю за рахунком місію з NASA LC-39A, з легендарного майданчика якого злітали кораблі «Аполлон» і «Спейс Шаттл».

В майбутньому SpaceX планує і далі повторно використовувати капсули Dragon. Більш того, компанія повністю припинить випуск нових Dragon, щоб зосередитися на його поліпшеній версії Dragon 2 або Crew Dragon, призначеної для пілотованих польотів. Наступна версія космічного корабля Dragon зможе здійснювати керований спуск на землю, використовуючи для цього власні двигуни. Зараз капсула покладається виключно на систему парашутів.

До кінця цього року SpaceX планує провести ще шість запусків з використанням відновлених ракет Falcon 9. Свій попередній запуск компанія провела два тижні тому, а наступний повинен відбутися орієнтовно через два тижні. Компанія ущільнює графік відповідно з обіцянкою запускати ракети кожні два тижні.

Відеозапис трансляції запуску:

Input your search keywords and press Enter.