Сейчас читаете:
Експерти: Безвіз – головне досягнення Президента
Время: 2 minutes read

Експерти: Безвіз – головне досягнення Президента

З нагоди третьої річниці президентства Петра Порошенка Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва провів експертне опитування. Його метою було з’ясувати, що ж думає суспільство щодо основних досягнень і невдач Президента за останній рік його правління. Опитали 65 експертів.

Головним досягненням за рік більшість опитаних вважає довгоочікувану угоду про безвізовий режим між Україною та ЄС. Також оцінюють продовження санкцій проти Росії та збереження антиросійської коаліції, посилення обороноздатності та продовження реформ збройних сил, відносну стабілізацію політичної ситуації, недопущення гострої політичної кризи, відсутність позачергових виборів ВР та стабілізацію ситуації на фронті, відсутність повномасштабних військових дій.

За словами політолога Володимира Фесенка, сьогодні в Україні парадоксальна ситуація: більшість українців не довіряють Порошенку, але вони не довіряють й іншим політикам.

“Президент залишається серед лідерів по рейтингах – більшість його потенційних виборців повністю йому не довіряють, але готові за нього голосувати. У цьому році Порошенку вдалося утримати певний рівень – немає явного погіршення, як це було на другому році. Але, в той же час, немає прориву, немає відновлення позитивних тенденцій”, – сказав Фесенко.

Що ж стосується невдач Президента, то серед них експерти найчастіше згадують відсутність прогресу у боротьбі з корупцією, повільний темп реформ, відсутність їх дієвої підтримки, відсутність прогресу врегулювання ситуації на Донбасі та невдалу кадрову політику.

Науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександр Сушко зазначив, що Президент дуже любить зовнішню політику. І, порівняно зі своїми попередниками, він має успіх у ній.

“Зараз Порошенко якби одною ногою стоїть у минулому, а іншою намагається закріпитися десь у майбутньому. І від цього вибору багато залежить. Але у нинішній момент української історії він є важливою фігурою”, – сказав Сушко.

На думку експертів, першочерговим завданням Порошенка є проведення реальної боротьби з корупцією. Ця думка пріоритетна третій рік поспіль. Також вони порадили йому завершити судову реформу, ініціювати виборчу реформу та сприяти проведенню земельної реформи. На зовнішній арені слід поглибити співпрацю з ЄС та виконання Угоди про асоціацію та активізація співпраці з НАТО.

Джерело: Український інтерес

Input your search keywords and press Enter.