Сейчас читаете:
Європейський парламент ухвалив безвізовий режим для України.
Время: 2 minutes read

Європейський парламент ухвалив безвізовий режим для України.

Незважаючи на шалений спротив кремлівських сателітів, представників ультраправих та ультралівих європейських партій, які намагалися заблокувати український «безвіз» та напередодні зареєстрували відповідну постанову, сьогодні Європарламент абсолютною більшістю голосів прийняв історичне рішення.

«За» Резолюцію проголосували 521 депутати, «проти» — 75, утрималися 36.

У цей час у Києві проходив форум з безпеки, де виступав колишній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Президент Петро Порошенко, який саме був у залі, перервав його й оголосив новину присутнім.

«Щойно надійшла новина. 521 голос у Європейському парламенті за безвізовий режим з Україною», — заявив він, вийшов на сцену і обійняв з Яценюком.

Зал зустрів новину овацією.

Також Президент написав повідомлення у своєму Фейсбуку:

Далі за регламентом залишилися суто технічні процедури. Рішення щодо надання Україні безвізового режиму має двічі затвердити Рада Євросоюзу – на рівні послів країн-членів та міністрів. Документ також повинні підписати президент Європарламенту та головуючий у Раді ЄС представник Мальти. Рішення набуде чинності на 20-й день після опублікування.

Очікується, що подорожувати без віз українці зможуть вже у червні 2017 року.

Українські громадяни, які є власниками біометричних паспортів, можуть перебувати у країнах ЄС до 90 днів у період кожних 180 днів.

Прийняття безвізового режиму стало підтвердженням безповоротного європейського цивілізаційного вибору українського народу та результатом системних реформ, які сьогодні здійснюються в Україні і здобули визнання у Європейському союзі.

Нагадаємо, переговори про надання безвізового режиму громадянам України тривали з 2008 року.

Напередодні, 5 квітня в Європарламенті відбулося обговорення питання безвіза, під час якого було констатовано, що Україна у виконанні вимог для введення безвізового режиму з Євросоюзом «навіть перевершила очікування» в плані втілення реформ.

Input your search keywords and press Enter.