Сейчас читаете:
Рекс Тіллерсон: «Санкції США залишаться доти, поки Москва не припинить агресивні дії»
Время: 4 minutes read

Рекс Тіллерсон: «Санкції США залишаться доти, поки Москва не припинить агресивні дії»

Промова Державного секретаря США Рекса Тіллерсона на конференції Україна-НАТО 31.03.2017 року. «Росія — головний світовий агресор! Ми зробимо все, щоб Україна стала вільною».

Дякую за можливість представляти Сполучені Штати на цьому важливому засіданні по Україні. Три роки тому агресія Росії проти України потрясла основні принципи безпеки і стабільності в Європі. Сьогодні триває протистояння і окупація Росії ставлять під загрозу наше спільне бачення Європи, яка є цілісною, вільною і миролюбною. Підтримка США і НАТО з боку США залишається непохитною.

Як ми вже неодноразово повторювали на кожній міністерській зустрічі і саміті, коли Росія почала свою кампанію агресії проти України, союзники по НАТО твердо підтримують наше прагнення до підтримки суверенітету і територіальної цілісності України. Ми не змирилися і не маэмо наміру миритися з зусиллями Росії щодо зміни меж території України.

Ми дякуємо Німеччини і Франції за їхню рішучість в пошуку дипломатичного рішення поточної кризи в Східній Україні в Нормандські форматі. Ми будемо продовжувати підтримувати їх роботу з метою якнайшвидшого здійснення мінських угод. Солідарність НАТО має вирішальне значення для пошуку політичного вирішення цього конфлікту. Ми будемо продовжувати свою послідовну позицію щодо дотримань Росією Мінських угод.

Санкції США залишаться доти, поки Москва не припинить ті дії, які привели до наших санкцій. Ми з тривогою відзначаємо ескалацію насильства на лінії зіткнення і неодноразові напади на цивільну інфраструктуру з боку сепаратистських сил під керівництвом Росії, що створює підвищений ризик гуманітарної катастрофи. Ми закликаємо Росію використовувати свій вплив на сепаратистів, щоб покласти край насильству, припинити кампанію нападів і залякування проти спостерігачів ОБСЄ і полегшити доступ, необхідний їм для виконання своєї роботи. ОБСЄ повинна бути в змозі виконувати свій мандат, який включає моніторинг в зоні конфлікту і на міжнародній кордоні. І Росія повинна зрозуміти, що немає ніяких підстав для просування вперед по політичним аспектам мінських угод до тих пір, поки не будуть видимими, такими, що піддаються перевірці і незворотніми поліпшення ситуації з безпекою.

Пов’язані з Кримом санкції повинні залишатися в силі до тих пір, поки Росія не поверне контроль над півостровом в Україні.

Навіть перед лицем агресії Росії Україна багато чого досягла всередині своєї країни. Ми вітаємо нові успішні реформи, в тому числі зусилля по боротьбі з корупцією і проведення необхідних реформ для забезпечення умов МВФ. Хоча російська агресія робить реформи більш складними, але і робить їх більш актуальними. Ми вітаємо цілі, викладені в Стратегічному військовому бюлетені, які Президент Порошенко представив союзникам у Варшаві, і ми з нетерпінням чекаємо їх повного здійснення.

Сполучені Штати продовжують закликати Україну подвоїти свої зусилля щоб запровадити складні амбіційні реформи, включаючи викорінення корупції, підвищення прозорості судової системи, зміцнення банківського сектора, а також проведення реформи корпоративного управління і приватизацію державних підприємств. Ми повинні продовжувати підтримувати Україну на шляху реформ.

Немає ніякого сенсу Україні боротися за Донбас, якщо вона віддає свою душу корупції. Антикорупційні інститути повинні бути підтримані, їм повинні бути надані відповідні ресурси, і вони мають бути захищені. Навіть в умовах триваючої російської агресії, Україна є відданою амбіційним зусиллям, щоб реформувати і модернізувати своїх збройні сили у відповідності до стандартів НАТО до 2020 року.

Сполучені Штати будуть продовжувати підтримувати Україну в цих зусиллях. З початку кризи Сполучені Штати виділили понад 600 мільйонів доларів США на допомогу в області безпеки. Крім наших двосторонніх внесків Сполучені Штати виділили 1,3 млн. дол. США Цільового фонду «Партнерство заради миру» по стрілецькій зброї та легкому озброєнню, а також внесли внески в Цільовий фонд НАТО-Україна з протидії вибуховим пристроям.

Російська агресія в Україні триває. Ця зустріч є наочною демонстрацією політичної підтримки НАТО для України. Я закликаю вас зробити цю підтримку відчутною, підтримуючи солідарність щодо санкцій і вносити індивідуальний внесок в цільові фонди НАТО-Україна. Разом ми будемо стояти за Україну, захищаючи свою суверенну територію, зміцнюючи її економіку і продовжуючи проводити реформи. Як сказав президент Трамп, кожна країна має право визначати своє власне майбутнє, і ми повинні допомогти українському народові зберегти це священне право. Дякуємо.

Джерело — офіційний сайт Держдепу Сполучених Штатів Америки.

Input your search keywords and press Enter.