Сейчас читаете:
У Болгарії прихильники Росії програли вибори
Время: 2 minutes read

У Болгарії прихильники Росії програли вибори

Корнелія Ниновь, лідер БСП, яка виступає за зняття санкцій з Росії, не змогла привести партію до перемоги. За результатами позачергових парламентських виборів, які відбулися в неділю, 26 березня, перемогу здобула партія «Громадяни за європейський розвиток Болгарії» (ГЕРБ).

Переможці, за попередніми даними, набрали 32,5%, а їх головні суперники, Болгарська соціалістична партія (БСП), яка виступає за «зближення з Росією» — 27%.

Лідер партії ГЕРБ Бойко Борисов вже заявив про свою готовність швидко сформувати уряд і втретє обійняти посаду прем’єр-міністра Болгарії.

Нагадаємо, суперники Борисова — соціалісти під керівництвом Корнелії Ниновь — в разі перемоги збиралися домагатися зняття міжнародних санкцій з Росії. Це могло посилити напругу всередині ЄС: з січня 2018 року Болгарія на шість місяців очолить Євросоюз.

Всього в парламент, за результатами обробки 95% голосів, проходять п’ять політичних сил: блок «Об’єднаних патріотів» набирає 9,12%, «Рух за права і свободи» — 8,94%, партія «Воля» — 4,16%.

Якщо ГЕРБ і «Об’єднані» патріоти створять коаліцію, у них буде в Народних зборах 123 місця з 240.

Дострокові парламентські вибори були оголошені в країні після того, як в листопаді на виборах президента переміг проросійський кандидат, колишній командувач ВПС країни Румен Радев. Після цього прем’єр-міністр Бойко Борисов, який підтримував кандидата від партії ГЕРБ Цецки Цачевої, подав у відставку.

REUTERS

Input your search keywords and press Enter.