Сейчас читаете:
Україна посіла п’яте місце в світі за темпами розвитку електромобілів
Время: 2 minutes read

Україна посіла п’яте місце в світі за темпами розвитку електромобілів

Україна посіла п’яте місце в світовому рейтингу з розвитку електромобілів, поступившись лише Китаю, Норвегії, Швеції та Ісландії. Про це свідчить авторитетне видання InsideEVs, яке склало черговий міжнародний рейтинг країн, в яких найбільш активно розвивається сегмент електромобілів.

Експерти видання вельми високо оцінили процеси, що відбуваються в нашій країні і помістили Україну на п’яте місце в Топ-10 країн, найбільш близьких до «електромобільної революції». В результаті Україна пропустила вперед лише таких визнаних лідерів сегмента, як Китай, Норвегію, Швецію і Ісландію і залишила позаду себе США, Південну Корею, Японію, Францію і Нідерланди.

Рейтинг був складений на основі суми балів, отриманих за такими критеріями, як частка електромобілів на ринку країни, темпи розвитку відповідної інфраструктури, дотації, пільги, законодавча підтримка з боку уряду і т.д. В ідеалі країна може набрати 100 балів, проте в реальності лідер (Китай) набрав «всього» 61 бал, а Україні вистачило 39 балів, щоб досягти п’ятого місця рейтингу.

Особливу увагу експертів InsideEVs наша країна привернула через вибухове зростання кількості електромобілів — за їхніми даними, кількість таких моделей за останній рік збільшилася в 5 разів і склала 4% від ринку вперше зареєстрованих автомобілів в Україні. При цьому видання вважало за необхідне не надавати особливої ​​уваги тому факту, що переважна частина цієї кількості припала на вживані електромобілі (переважно Nissan Leaf).

«Я передбачаю коментарі в стилі: «Бувші у використанні електромобілі?? Що за нісенітниця!». Однак спробуйте уявити собі, щоб ви робили в тому випадку, якщо б жили в країні з ВВП на душу населення близько $4000 і розуміли б, що просто не можете купити новий електромобіль, а своїх доступніших електромобілів ваша країна не виробляє?» — Зауважив експерт InsideEVs.

Також у виданні нагадали, що Україна серйозно мотивована позбутися нафтової залежності від Росії, відзначили розвиток інфраструктури і зусилля уряду (скасування ввізного мита, інші законопроекти), згадали проект з переходу патрульної поліції на гібридні автомобілі Mitsubishi Outlander PHEVs, а також відзначили, що з такими темпами в наступному році Україна може піднятися ще вище в рейтингу.

Джерело: insideevs.com

Input your search keywords and press Enter.