Сейчас читаете:
У Канаді збудують космодром для українських ракет «Циклон 4М»
Время: 3 minutes read

У Канаді збудують космодром для українських ракет «Циклон 4М»

У Канаді побудують космодром спеціально для Компанія Maritime Launch Services оцінила творчі та технічні можливості «Південного» і «Південьмашу» і вибрала оптимальне місце для комерційно виправданих запусків українських «Циклонів».

Компанія Maritime Launch Services, що базується в Галіфаксі, є спільним підприємством трьох фірм в США. Її представники заявили про будівництво космодрому на канадському березі Атлантичного океану. Загальна вартість робіт становить 148 млн дол. і триватимуть вони не менше 3-х років.

Космодром буде включати в себе стартовий майданчик, будівлю обслуговування, а також центр управління, розташований приблизно в трьох кілометрах від готелю.

Загальна вартість будівництва космодрому, запуску першої ракети і реклами об’єкту складе $ 304 млн, сказав генеральний директор Maritime Launch Services Джон Ізела.

Вже до 2022 року планують вийти на вісім запусків на рік. Причому інфраструктура космодрому створюється з прицілом на використання української ракети «Циклон 4М».

Американських інвесторів привернув цілий спектр характеристик української розробки — корисне навантаження 3350 кг, досвід КБ «Південного» в ракетобудуванні, який становить 62 років і більше 400 одиниць вироблених «Південьмашем» космічних апаратів.

Плануються два типи пусків. Перший тип — на сонячно-синхронну орбіту, коли супутник пролітає над поверхнею Землі приблизно в один і той же місцевий сонячний час. Висота орбіти — 600-800 км, маса виведення — до 3350 кг.

Другий тип — на полярну орбіту, коли супутник пролітає над полюсами. Висота орбіти тут менше 600 км, маса виведення — до 5000 кг (приклад — 10 супутників Iridium NEXT, який запустив SpaceX у січні на полярну орбіту, важили 9600 кг).

Циклон 4М стане фактично новим ракетоносієм. Циклон-4 використовує токсичні висококиплячі компоненти. Тому в Циклон 4М перший ступінь буде від РН «Зеніт» — з киснево-керосиновим РД. Другий ступінь — як в Циклон 4, на висококиплячих речовинах. Виробництво — повністю українське. Також Україна забезпечить транспортування морем, дизайн пускових позицій, виконання самих пусків.

Раніше «Циклони» запускалися спільно з бразильцями, але після багатьох років співпраці вони вирішили відмовити з економічних причин.

Розташовуватися космодром буде в канадському містечку Кансо, провінція Нова Шотландія. Це місце вибрано серед 14 інших можливих локацій майбутнього космодрому по всій Північній Америці.

Ця малозаселена прибережна місцевість відмінно підходить по ряду критеріїв — доступ до синхронізації за Сонцем по полюсу орбіти, дуже низька щільність населення, близькість до транспортних комунікацій та інтерес з боку спільноти, провінції і уряду.

Інтерес з боку суспільства і місцевої влади обумовлений відтоком населення з невеликих міст в Канаді. Уже готовий космодром зможе безпосередньо забезпечити роботою до 150 чоловік, а також приверне туристів, що дасть ще більше робочих місць.

Компанія заявила, що вже отримала гарячу підтримку з боку місцевої спільноти та різних владних представництв.

Космодром в Галіфаксі планують також зробити туристичним місцем. «Це буде великим місцем туристичного паломництва,» сказав Вернон Піттс, голова муніципалітету округу Guysborough.

На даний момент ведуться попередні роботи по землевідведенню для того, щоб можна було почати будівництво.

Джерело: СВС News

Input your search keywords and press Enter.