Сейчас читаете:
Мільярдер Марк Кубан вважає, що майбутнє — за гуманітаріями
Время: 2 minutes read

Мільярдер Марк Кубан вважає, що майбутнє — за гуманітаріями

Ставати фінансистом в майбутньому безглуздо, тому що алгоритми будуть краще будь-якої людини обробляти і аналізувати дані. Філософи і філологи, навпаки, мають всі шанси домогтися успіхів, вважає мільярдер і підприємець Марк Кубан.

Мільярдер і інвестор Марк Кубан, як і багато інших експертів, вірить в те, що роботи в майбутньому відберуть робочі місця у людей. Він також визнає, що ринок і природа праці змінюється. Причому в найближчі 5-10 років відбудуться такі масштабні трансформації, яких людство не спостерігало останні 30 років.

Люди втратять робочі місця, і перенавчання їм не допоможе, так як перенавчатися буде нічому, зазначає підприємець в інтерв’ю Bloomberg.

За визначенням Кубана, в світі почався процес автоматизації того, що вже було автоматизовано. Аналітики і кодери вже не можуть зрівнятися з алгоритмами, так як ті здатні обробляти більше інформації в рекордні терміни. Сфера фінансів особливо схильна до такого підриву, бо машинний інтелект здатний без участі людини проаналізувати масиви даних і видати необхідну фактуру.

«Я вважаю, що через 10 років попит на фахівців з гуманітарних наук буде більше, ніж попит на програмістів або навіть на інженерів», — зазначив Кубан. У майбутньому знадобляться люди з особливим поглядом на речі, які зможуть дати критичну оцінку даним, зібраним алгоритмами. Цими навичками, на думку на думку всесвітньо відомого інвестора та мільярдера, володіють філологи і філософи.

Значення філософії в майбутньому підкреслює і президент Ірландії Майкл Хіггінс. Він вважає, що в світі технологій саме гуманітарна наука дозволить формулювати ідеї і виносити виважені судження, тобто виконувати завдання, які поки не даються роботам і алгоритмам. Філософію в Ірландії вже викладають підліткам 12-16 років і збираються ввести курс для молодших школярів.

Ставку на гуманітарне знання і емоційний інтелект також роблять філантроп Білл Гейтс і президент Всесвітнього економічного форуму Клаус Шваб. А представники британського парламенту вважають, що найціннішими навичками в майбутньому стануть вміння швидко вирішувати завдання і підходити до них творчо, а також здатність працювати в групах — як з людьми, так і з роботами.

Джерело: hightech.fm

Input your search keywords and press Enter.