Сейчас читаете:
Космічна програма колонізації Марсу (фото, відео)
Время: 2 minutes read

Космічна програма колонізації Марсу (фото, відео)

Голова корпорації SpaceX Ілон Маск презентував амбітну космічну програму колонізації Марсу. «Міжпланетна транспортна система» (Interplanetary Transport System) SpaceX буде складатися з стартової платформи з краном, який буде встановлювати на перший ступінь ракети космічний корабель.

Після того як ракета виведе космічний корабель на орбіту, протягом 20 хвилин вона повернеться назад на стартову платформу. Там на неї знову встановлять танкер з паливом, який вона також виведе на орбіту для заправки космічного корабля. За словами Маска, на орбіті зможе перебувати 1000 і більше таких космічних кораблів.

Ілон Маск вважає, що від моменту висадки перших людей на Марсі до зародження повністю самодостатньою цивілізації пройде від 40 до 100 років. Він виходить з розрахунку 20-50 зближень Марса з Землею, за які компанія зможе виконати необхідну кількість запусків.

spaceX

«Мінімальний поріг населення для самопідтримки буде, скажімо, мільйон чоловік, а запуски можна буде проводити кожні два роки. З урахуванням граничної пасажиромісткості космічного корабля в 100 чоловік виходить 10 тис. перельотів », — каже Маск.

SpaceX

На даний момент, вартість відправки одного людини на Марс може досягати $10 млрд. Шляхом здешевлення вартості польоту може бути повторне використання ракети і космічного корабля. Як приклад Маск призводить літак Boeing 747, якби його можна було використовувати тільки один раз, то при вартості $ 90 млн, з 180 кожному пасажирів довелося б заплатити $500 тис.

spaceX

Крім цього, якщо не заправляти космічний корабель SpaceX на орбіті, то це може збільшити вартість одного квитка на Марс на 500%.

Ще одним важливим аспектом колонізації Марса є виробництво на планеті палива, яке дозволить людям повертатися на Землю. Тому в SpaceX схиляються до рідкого метану в якості основного палива, його простіше виробляти на Марсі.

3

Важка ракета-носій «Міжпланетної транспортної системи» матиме висоту 77,5 м і діаметр 12 м, в ній буде використано 42 кріогенних метанових ракетних двигунів Raptor. Космічний корабель матиме довжину 49,5 м і максимальний діаметр 17 м. Він вміщуватиме 1 950 тонн рідкого кисню в якості палива і зможе перевозити 100 пасажирів і 300 тон вантажу від Землі до Марсу.

За словами Маска, на даний момент у фінансуванні «Міжпланетної транспортної системи» зацікавлені як приватні інвестори, так і деякі державні структури. Перші випробування ракети-носія в SpaceX намітили на 2019 рік, а перший політ «Міжпланетної транспортної системи» на Марс може відбутися вже в 2022 році.

По матеріалам інтернет-змі

Input your search keywords and press Enter.