Сейчас читаете:
Водійські права європейського зразка в Україні почнуть видавати за два роки
Время: 2 minutes read

Водійські права європейського зразка в Україні почнуть видавати за два роки

Кабмін готується з листопада 2017-го року розпочати видавати нові водійські права, що відповідають нормам ЄС. У документі з’явиться електронний чіп, на якому продублюють візуальну інформацію. Цього вимагає одна з директив Євросоюзу, до якої Україна приєдналася, підписавши угоду про Асоціацію з ЄС.

Про це повідомили в прес-службі МВС. Права нового зразка забезпечать водію вільне переміщення між державами-членами ЄС. Зараз українські пластикові права також визнають у світі, проте не у всіх країнах по них дадуть в оренду автомобіль. Як роз’яснив керівник головного сервісного центру МВС Владислав Криклій, зовнішній вигляд теперышнього водійського посвідчення збережеться. З’явиться тільки електронний чіп, на якому продублюють візуальну інформацію з лицьової та зворотної сторін пластикового документа. Це ПІБ і фото, дата народження, підпис, дата видачі документа, відкриті категорії на право керування транспортними засобами.

10166549472

Плануються й інші зміни. Так, перелік всіх категорій транспортних засобів, який вказується на зворотному боці посвідчення, стане таким же, як у ЄС. Окремо виділять категорію «триколісний мототранспорт» — для керування таким транспортом потрібно буде здати окремий іспит. Крім того, введуть термін дії прав для водіїв автобусів і великовантажного транспорту. Якщо зараз він дорівнює 30 рокам (як для легковиків), то може бути 10 і 5 років.

«Потім водій повинен пройти медкомісію, як і в ЄС, що підтверджує, що за станом здоров’я він може керувати таким авто. Чи буде водій здавати при цьому іспит з водіння, поки вирішується», — роз’яснив Криклій. Також можуть ввести обмеження на право керування. Мотоциклом в ЄС можна керувати з 20 років, а не з 16-ти, вантажівкою — з 21 року, а не з 18.

У МВС повідомили, що старі права залишаться дійсними, на нові їх поміняють тільки за бажанням або дадуть тим, хто отримує посвідчення вперше. Оформлення європрав буде платним, точна сума поки не підрахована. Зараз права стоять 201 грн. Також може повернутися обов’язкове повторне проходження медкомісії на придатність до керування транспортом для всіх водіїв — теж як у ЄС. У нас воно було скасовано в 2009-му для любителів і залишилося лише для професіоналів (раз на два роки).

Джерело: segodnya.ua

Input your search keywords and press Enter.